Девіантна поведінка підлітка

На сьогодні існує тенденція до розповсюдження так званної девіантної поведінки серед підлітків.

 Дана поведінка притаманна дітям як з неблагополучних сімей, так і з сімей, які дотримуються соціально прийнятих норм поведінки.

 Часто батьки помічають безпідставну агресивність, надмірну збудливість, грубість, корисливість, розсіюваність та схильність до обманювання у своїх дітей. Таку поведінку сучасні батьки звикли звертати на підлітковий «перехідний вік», а отже явище, що з часом минає. Внаслідок такого застарілого стереотипу, батьки не приділяють значної уваги дитині в період, коли саме батьківська увага є найнеобхіднішою. В результаті стикаємося з проблемою у загостренні стосунків з власною дитиною та зростанням числа дітей, які покидають домівку, займаються бродяжництвом, хронічно обманюють, виконують вчинки ніби «на зло» батькам. Росте матеріальна зацікавленість до батьків та споживацьке використання батьківської турботи.

 Девіантна поведінка або поведінка, що відхиляється від загальноприйнятої поведінки у суспільстві проявляється у дітей в підвищеному рівні тривожності, відхилення у поведінці, потязі до самоствердження, конфліктності, захоплення чимось надзвичайним тощо.

 Девіантної поведінки підлітків досить важко піддається корекції. Така робота тривала та вимагає цілеспрямованих батьківських зусиль, які будуть спрямовані формування нових навичок спілкування з дитиною-підлітком. Якщо виникають труднощі, ви можете звернутися за допомогою та підтримкою до шкільного психолога або до психолога Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 Враховуючи вищезазначене, рекомендую вам, шановні батьки, приділяти належну увагу до своєї дитини, цікавитися її особистим життям, бути їй добрим другом та порадником, вміти аналізувати потреби дитини та розумно їх задовольняти.