Соціальні історії ( Путильський РЦСССДМ ),

Вихід завжди є!

     Чи доводилося вам задумуватися над такими питаннями людської долі: «Що я хочу від життя? Чого б хотілося найбільше? Що ви готові зробити?» Адже реалізація мрій починається з того, що ми готові зробити для цього, які зусилля ми для цього докладаємо. Найпоширеніша відповідь: «Ми не готові до кардинальних змін у власному житті, боїмося міняти модель власного життя». А між тим у цій відповіді є глибока помилка. Вона стане зрозумілою, якщо уявити Людство, поділене на дві нерівні частини: невелику - обраних людей, наділених Божою іскрою, які володіють великими яскравими талантами і дійсно прикрашають світ , радують своїми науковими відкриттями , і поряд – його більшу частину, яка складається із «звичайних», «рядових» людей. Їм, нібито, і не дано народжувати ту саму новизну, яка пов’язується з розуміннями людської гідності.

     Ніколи не думала, що стикнуся з проблемами, які змушують дивитися на світ іншими очима, але так і сталося за два місяці моєї роботи фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

    На перший погляд здавалося все звичайним у сім’ї Олени. Олена намагалася приділяти своїм дітям якнайбільше уваги, підтримки, турботи. Але не завжди виходило: рано залишилася без чоловіка, сама виховувала двох синів та донечку з обмеженими фізичними можливостями.

    Побутові проблеми, нестача коштів, життєві негаразди призвели до того, що двоє синів, Андрій та Микола, за крадіжку засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, і на даний час перебувають в на обліку в кримінально виконавчій інспекції, час від часу вони зловживають алкоголем, намагалися знайти роботу, та спроби були марними.

     Жінка не вірила, що хтось може безкорисливо допомогти. Але в тяжкий для сім’ї час вчасно на допомогу з’явився фахівець із соціальної роботи, який допоміг подолати труднощі. З членами родини було проведено бесіди щодо пропаганди здорового способу життя, необхідності працевлаштування дорослих синів, необхідності медичного обстеження та лікування хворої Тетянки.

Зусиллями фахівця із соціальної роботи, органів місцевого самоврядування Андрія та Миколу влаштовано на роботу в лісництво. Змінилася, власне, і сама Олена: почала задумуватися над своїми помилками, які зробила в певний період власного життя. Адже, якби вона вчасно приділила увагу своїй доньці, то можливо її Тетянка була здоровою і не потребувала б постійної допомоги зі сторони мами. Добре те, що жінка схаменулася та зрозуміла, що дитині з функціональними потребами потрібний відповідний догляд та підтримка. Спільними зусиллями з органами місцевого самоврядування, медичними працівниками вдалося забезпечити медичне обстеження Тетянки в обласній лікарні, за результатами якого дитині в жовтні місяці буде зроблено операцію. Матері та доньці поліпшено психоемоційний стан. На даний час соціальна робота з сім’єю продовжується.

Задумайтеся лише про одну річ: «Яка б не була ситуація у вашому житті, вихід завжди є». Потрібно тільки не опускати руки, а йти вперед. Знайте лише одне: життя дає випробування лише тим людям, які зможуть його подолати.