Коли жінка готова стати матірю?

Вже починаючи з 5-6 років, коли дівчинка починає грати в "Дочки-матері", вона замислю про виконання своєї біологічної функції - народження дитини. 
Дівчинка підростає, починається навчання, кар'єра і тут постає питання: як зрозуміти, що ти готова стати мамою малюкові? Звичайно ж, мова не йде про незаплановану вагітність. Ви готові стати мамою якщо: 
          1) Останнім часом стали більше займатися своїм здоров'ям, розлучилися зі своїми шкідливими звичками. Ви пройшли огляд у лікаря, хоча не робили цього кілька років, і почали приймати вітаміни. Ви повинні бути впевнені, що зможете народити здорову дитину. 
          2) Ви морально готові піти з роботи на час декрету. Часто жінки відкладають народження дитини, вважаючи, що цей період стане перешкодою для вашої кар'єри, але час йде швидко, і ви ризикуюте залишитися без дітей. Ви повинні спокійно розлучитися з роботою, пам'ятайте, за цей час без вас нічого страшного не трапиться. 
          3) Вдома, ти стаєш біля дзеркала і уявляєш себе з животиком, побачивши жінку з коляскою або пару, яка прогулюються по парку зі своїми дітьми, ти уявляєш себе на їхньому місці - значить, ти щиро хочеш стати мамою. 
          4) Ви з чоловіком заздалегідь почали відкладати гроші, адже витрати на дитячі речі будуть значними. Доведеться купити: стілець для годування, ліжечко, коляску, одяг, харчування, іграшки. Зараз фінансовий аспект має великий вплив у питанні планування сім'ї, адже ніхто ж не хоче, щоб малюк став тягарем. 
          5) Ви готові забути про відпочинок, могутні мрії і секс. Для багатьох сімейних пар відсутність сексу протягом декількох місяців лякає. Ви повинні звикнути до остиглої їжі, тому що маля може прокинутися в будь-який час. Дайте відповідь на питання: чи вистачить вам сил, для того, щоб виховати справжню людину? 
          6) Ви готові будете подарувати малюкові всю вашу любов, турботу і ласку. Більшість лікарів сходяться на думці, що найкращий вік для пологів — від 18 до 30 років. Цей час, коли усі системи організму досить зрілі, але при цьому ще молоді. Зовсім молоденькі дівчата (15-18 років) самі ще сприймаються як діти. За загально прийнятою точкою зору, цей вік най несприятливишій для народження малюка. Дівчина вимушена буде залишити школу, не отримає освіти, швидше за все, роститиме дитину одна, а це вже штамп - «неблагополучна сім'я». Тому дівчата більш охоче наважуються на аборт, ніж на пологи. 
          Але не усе так катастрофічно. Як правило, до виховання малюка, коли вже він все-таки з'явився, підключаються батьки, а тато іноді пропонує руку і серце. У 19-24 роки вагітність може бути і запланованою. Молоді батьки часто ідеалізують уявлення про сім'ю, про дітей, але в житті усе виявляється набагато складніше: втома, роздратування один на одного, нестача вільного часу і спілкування, часто і нестача грошей : адже дохід сім'ї може бути невеликий. Загалом, реальність може розчарувати, іноді й серйозно. З іншого боку, ви обоє повні сил і енергії. Якщо ви усю душу віддаєте вихованню, ставитесь до цього серйозно, читаєте книги, дитина росте здоровою, товариською і веселою. З точки зору і здорового глузду, і науки ідеальним віком вважається 25-30 років. У обох членів подружжя вже є освіта, обоє роблять кар'єру, мають стабільний дохід і відповідальніше відносяться до браку і народженню дітей. Це найкращій час, щоб запланувати вагітність. Як правило, в цьому віці погляди на життя реалістичніші, менше виникає неприємних несподіванок і розчарувань. Планувати вагітність можна і до 35 років — сьогодні це нормальна практика у всьому світі. У цьому віці мами ставляться до своїх дітей дбайливо і ніжно. Багато зарубіжних психологів вважають, що це і є вік розквіту материнських почуттів. Мами присвячують дитині увесь вільний час, і роблять це з радістю. Вагітність і пологи для них — вже не тяжкий обов'язок, як у багатьох в юні роки, а навпаки-величезне щастя, з щоденними відкриттями і сюрпризами, яким мама щиро радіє. 
          Породіль за 35 років називають «старородящими», що, слід сказати, досить жорстоко. Тому багато з них і йдуть в дорогі приватні клініки або їдуть народжувати за кордон, аби лише уникнути такого штампу. Перша вагітність в цьому віці для багатьох жінок — останній шанс, який їм дає природа, і вони не мають наміру його упускати. Іноді народження дитини в цьому віці — це просто подарунок, диво, на які жінки вже і не сподівалися. Ось чому їм хочеться делікатного, а не грубого поводження. Організм в цьому віці переживає певні зміни, і потрібно особливо ретельно стежити за своїм здоров'ям. Уся вагітність повинна проходити під невсипучим контролем фахівців, адже, наважуючись на такі пізні пологи, жінка йде на ризик. Але це ризик заради життя, тому він виправданий. У житті кожної жінки настає момент, коли вона хоче почути тупіт дитячих ніжок по дому, готова міняти підгузники і долати всі труднощі. 
    Пам'ятайте, виховувати дитину - це величезна праця, але і безмежне щастя. Щастя материнства!