Головна » Файли » На допомогу » Соціальному працівнику

Як убезпечити свою дитину в Інтернеті: технічні засоби
01.12.2012, 22:27

Як убезпечити свою дитину в Інтернеті: технічні засоби

Дуже просте правило — навчити чомусь можна лише тоді, коли ти сам розумієшся у питанні. Так, відсутність комп’ютерної обізнаності у батьків у більшості випадків є основною причиною зниження онлайн-безпеки дітей. Безпека вашої дитини в Інтернеті починається саме з вас. Адже від вашої обізнаності й комп’ютерної грамотності, у першу чергу, залежить, наскільки безпечним для дитини буде віртуальний світ. Що треба робити?

v Слідкуйте, аби на комп’ютері не було небажаної для дитини інформації.

v Регулярно переглядайте електронну скриньку, не залишайте у відкритому доступі документи й файли «для дорослих».

v Налаштуйте запаролений вхід до комп’ютера для різних користувачів.

v Очищуйте історію браузера від слідів перебування на небажаних для дитини сайтах; своєчасно видаляйте матеріали небажаного змісту, аби виключити можливість їх перегляду неповнолітніми.

v Перевіряйте історію браузера, щоб розуміти, якими сайтами та сервісами користається дитина.

v Не забувайте про те, що заборонені ресурси можуть завантажуватися автоматично під час відвідування сайтів з контентом, який не містить небезпеки для дітей. Тож не варто одразу сварити дитину за відвідування сайтів із небажаним контентом — вона могла бути абсолютно до цього не причетною.

Необхідно також навчитися правильно підбирати програмне забезпечення для захисту дитини від інформаційних загроз.

Антивіруси. Антивірусне програмне забезпечення захищає комп’ютер від шкідливих програм, діяльності хакерів, спаму, шпигунського ПЗ і т.д. Важливо: антивіруси потрібно регулярно оновлювати, аби забезпечити максимальний захист.

Приклади антивірусів:

v Kaspersky Internet Security. Окрім основних функцій захисту, надає можливість створити окремий профіль для дитини з бажаними параметрами та обмеженнями.

v Panda Internet Security 2009. Запобігає доступу до небажаного контенту в Інтернеті.

v ESET Smarty Security 4. Дає можливість налагодити персональний брандмауер.

Батьківський контроль для ПК. Такі програми працюють за принципом «чорного» або «білого» списків. Хоча «чорні списки» постійно оновлюються, проте далеко не завжди небажані сайти вчасно відстежуються. «Білі списки» включають сайти, рекомендовані для дітей, в чому й полягає їхня перевага.

Також варто взяти до уваги безпечні для дітей пошукові системи: gogul.tv, search.icensor.ru, quinturakids.com

Користуючись наведеними вище порадами, ви зможете бути спокійними за вашу дитину — користування Інтернету буде не лише цікавим і корисним, але й безпечним. Якщо міркувати тверезо і без побоювань, онлайн-ігри — це світ фантазії і абсолютно іншої реальності. Діти із задоволенням «занурюються» в казкові події, битви і непокояться за своїх героїчних персонажів. Вони відчувають себе комфортно у фантастичному світі. Але іноді буває перебір: дитина може не на жарт захопитися іграми в Інтернеті, не сприймати навколишню реальність і ототожнювати себе з супергероями. Чи варто хвилюватися?

Уявляючи себе героєм віртуальних ігор, дитина отримує можливість певної самореалізації. Він приміряє до себе якості супергероя: сміливість, силу, надздібності тощо. Але повернення до реальності позбавляє його таких можливостей і робить безпорадним перед щоденними проблемами.

Досить часто онлайн-ігри призводять до погіршення емоційного та психологічного стану дитини:

-      зміни емоційного стану;

-      зростанню тривоги;

-      зростанню роздратування;

-      зниженню самооцінки;

-      порушенню соціалізації.

Як уберегти дитину від виникнення подібних наслідків? Для початку батькам рекомендовано стежити за часом, який їхнє чадо проводить перед екраном монітора, і обмежувати його. Норми, визначені Міністерством охорони здоров’я України — час використання комп’ютера протягом тижня:

o   6 років — 30-45 хвилин;

o   7-8 років — 2 години, але не більше 1 години на добу;

o   9-11 років — 2 години, але не більше 1 години на добу;

o   12-14 років — 2,5 години, але не більше 1 години на добу;

o   15-16 років — 7 годин, але не більше 1 години на добу.

Завантаження та крапля хитрості. Спробуйте зацікавити дитину яскравістю реального життя: подорожуйте якомога частіше, запрошуйте друзів у гості, відвідуйте кінотеатри, аквапарки, кав’ярні та просто гуляйте по місту.Спілкуйтеся з дітьми як з дорослими: пояснюйте їм відмінність між онлайн-іграми і реальністю, оберігайте їх від розчарувань при переході до звичайного життя, не допускайте надмірного захоплення віртуальним світом і кожен день говоріть їм, що вони для вас справжні і найкращі супергерої! Ми впевнені, що ваша активність — це вже перший і дуже важливий крок до підтримки і захисту дитини. Тисніть like, діліться з друзями і станьте частиною руху «Розкажи дітям про безпеку в Інтернеті»!

Категорія: Соціальному працівнику | Додав: Irka
Переглядів: 523 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: