Головна » 2019 » Січень » 4 » І знову про патронат.....
14:17
І знову про патронат.....

Про послугу  патронатного виховання.

Заробітна плата, кошти на утримання дитини та професійна підтримка міждисциплінарної групи фахівців. Це – три основні складові, які гарантує держава тим, хто хоче присвятити себе допомозі дітям через таку соціальну послугу, як «патронатне виховання».

Оскільки соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального й духовного розвитку, а також майбутньої повноцінної життєдіяльності є чи не найпріоритетнішим завданням держави, а його виконання можливе лише за умови перебування дітей у родині, то патронатне виховання нині є головним інструментом для захисту дітей, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. Тож , директор Путильського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Марія Фокшек,  в черговий раз розповідає про розвиток послуги «патронат над дитиною» , алгоритм її запровадження та певні освітні нюанси для патронатного вихователя.
          Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах і потребує захисту. Так, у випадках насильства над дитиною, невиконання батьками батьківських прав, лиха, надзвичайних ситуацій чи проблем із житлом, або ж при відмові від новонароджених тощо, важливо в інтересах самої дитини забезпечити їй тимчасовий прихисток, допоки соціальні служби попіклуються про вирішення її проблем. Іншими словами, патронатний вихователь на своїй території тимчасово допомагає дітям, які того потребують. Усе – аби зменшити можливість їхнього потрапляння в інтернатні чи інші державні заклади. Це, своєю чергою, дозволяє зберегти нормальний психологічний стан дитини, залишивши її у межах звичної для неї території проживання, поряд із рідними й друзями, можливо, у тій же школі чи дошкільному закладі.
           Послуга патронату над дитиною діє в країнах Європи й світу вже давно.          Термін перебування дитини у патронатній сім’ї – три місяці. В окремих випадках, як виняток, його можуть продовжити до 6 місяців. Основна суть такого патронатного виховання у тому, що поки дитина перебуває у родині, соціальна служба у партнерстві з іншими суб’єктами соціальної роботи займається із біологічною родиною, щоб допомог­ти подолати складні обставини, які й призвели до того, що дитину потрібно було забирати. Найкращим результатом є повернення дитини у біологічну родину, в іншому – підшукати для цієї дитини іншу люблячу прийомну родину.
          Послуга патронатного виховання насправді є професійною, адже люди, які виявили бажання стати патронатними вихователями, проходять обов’язкове навчання. Це тривалий тренінговий курс із практичними заняттями, який передбачає розгляд найрізноманітніших питань – психологічних і педагогічних – для того, аби бути готовими до такої відповідальними роботи. Навчання включає 9-модульний тренінговий курс, потім курс домедичної допомоги дітям, а також відбувається тренінг для міждисциплінарної команди. Тоді навчають команду спеціалістів, у співпраці з якою надаватиметься послуга. Це – фахівець служби у справах дітей, учитель чи завуч школи, яка найближче знаходиться до місця проживання родини, представник дитячого садочку, лікарні й поліції. Вони всі дізнаються про цю послугу і розуміють, що є помічниками цієї родини. Особливо важливо, щоб кандидати у патронатні вихователі не

засуджували минуле дитини і її батьків.  Дуже важливо, що кандидатів має бути двоє, вихователь і помічник, адже навчання проходить лише пара. Патронатними вихователями можуть стати чоловік і дружина, або ж жінка й мати чи жінка й старша дочка, обов’язково пара, які проживають на одній території, мають позитивний досвід виховання власних дітей.
       Своєю чергою держава гарантує для патронатного вихователя заробітну плату, кошти на утримання дітей, підтримку від команди спеціалістів. Заробітна плата патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів на місяць. Ці кошти виплачують із Державного бюджету і лише на той час, коли дитина перебуває в родині. Також на утримання дітей виплачується два прожиткові мінімуми на кожну дитину, яка влаштована в родину. Якщо в родину влаштована дитина до 1 року, дитина з ВІЛ або більше двох дітей до 6 років, то виплати збільшуються на 10 відсотків на кожну дитину.
            Фінансування послуги включає в себе: соціальну допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку на місяць на утримання влаштованої під патронат дитини; грошове забезпечення за надану патронатним вихователем послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; при влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10 % за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50 %.
        Охочим дізнатися більше про цю послугу звертайтеся
за телефоном  22212 чи за адресою : вул. Українська  180 смт.Путила  адмінбудівля РДА 32 поверх кабінет Путильського РЦСССДМ

Категорія: НОВИНИ | Переглядів: 253 | Додав: Irka | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: