Головна » 2018 » Квітень » 3 » Патронатна сім'я - це для мене
11:07
Патронатна сім'я - це для мене

В рамках Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року ще одна програма, яка вже поступово запроваджується – це розміщення дітей у патронатні сім’ї.
 26 січня 2016 року Верховною Радою прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який регламентує функціонування патронатної сім’ї.

Яка мета сімейного патронату?

Метою сімейного патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

Чому ця послуга потрібна саме сьогодні?

Враховуючи нинішню ситуацію в Україні, послуга сімейного патронату набуває ще більшої актуальності.

Що це дасть для дитини: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

Що це дасть батькам дитини: можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини;

Що це дасть для України: сприятиме запровадженню інноваційної соціальної послуги з підтримки вразливих сімей з дітьми, забезпечить умови для деінституалізації дітей, які через складні життєві не можуть проживати у власних родинах.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь – особа, яка на професійній основі здійснює догляд, виховання і розвиток дитини/дітей, влаштованої/них в її сім’ю.

Діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат?

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:

новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

підкинуті, знайдені діти;

безпритульні діти;

діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;

діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;

діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;

інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовується виключно один випадок: діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині.

Діти якого віку можуть бути влаштовані під патронат?

До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші 14 років, влаштовуються за їх власної згоди та згоди патронатних вихователів.

Хто може бути ініціатором влаштування дитини під патронат?

Ініціатором влаштування дитини під патронат можуть бути:

батьки чи один із батьків дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах;

сама дитина;

соціальний працівник, який супроводжує сім’ю, що опинилася в складних життєвих обставинах;

працівник служби у справах cім’ї та дітей;

вчитель, шкільний соціальний педагог чи психолог, лікар, дільничний міліціонер, інший фахівець соціальної сфери;

будь-який громадянин чи установа, які виявили дитину в складних життєвих обставинах.

Які документи треба щоб стати патронатним вихователем

Кандидати у патронатні вихователі подають до соціального закладу за місцем їх проживання, зокрема до Путильського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, такі документи:

- заяву кандидата у патронатні вихователі;

- заяву кандидата у помічники патронатного вихователя про готовність участі у наданні послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї;

- копії паспортів кандидатів у патронатні вихователі та помічники патронатних вихователів;

- довідку про склад сім'ї (форма N 3);

- копію свідоцтва про шлюб;

- копію диплома про вищу освіту кандидата у патронатні вихователі;

- довідки про стан здоров'я патронатного вихователя та членів сім'ї, які проживають разом із ним (відсутність хронічних захворювань, результати обстеження повнолітніх членів сім'ї наркологом, венерологом, психіатром);

- довідки про доходи повнолітніх членів сім'ї;

- довідки про наявність чи відсутність судимості кандидата в патронатні вихователі та членів сім'ї, які проживають разом із ним;

- документ, що підтверджує право власності на житло або користування житловим приміщенням;

- письмову згоду всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом із кандидатами у патронатні вихователі, на тимчасове влаштування дітей; згода дітей надається за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку.

За додатковою інформацією просимо звертатися до Путильського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та служби у справах дітей Путильської районної державної адміністрації за телефонами 2-22-12, 2-17-44

Категорія: НОВИНИ | Переглядів: 268 | Додав: Irka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: