Головна » 2019 » Серпень » 15 » Розпочато впровадження нового механізму реалізації програм для кривдників, які вчиняють домашнє насильство
17:38
Розпочато впровадження нового механізму реалізації програм для кривдників, які вчиняють домашнє насильство

У м. Львові з 11 серпня по 15 серпня 2019 року Мінсоцполітики за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні розпочато проведення тренінгу «Впровадження корекційних програм для осіб, які вчинили домашнє насильство» для працівників  центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Чернівецької області (в якому взяла участь директор Путильського РЦСССДМ М.Фокшек)

        Метою тренінгу є підвищення фахового рівня спеціалістів-психологів щодо методик і практик роботи з особами, які вчиняють домашнє насильство, принципів роботи з кривдниками.

Під час тренінгу: учасники змогли ознайомитися і навчитися використовувати існуючі практики роботи з агресорами, які вчиняють домашнє насильство , удосконалили навички роботи з психотерапевтичною групою, поділилися своїм досвідом із колегами.

Тренерами та спікерами цього масштабного і надзвичайно інформаційного тренінгу були :

Наталія Федорович – заступник міністра соціальної політики України

Оксана Степанюк – медичний психолог, дитячий психотерапевт. Сертифікований травма-терапевт, арт-терапевт, консультант з питань сексуального та репродуктивного здоров’я. Член Східноєвропейської асоціації арт-терапевтів. Сертифікований спеціаліст у галузі психології сім'ї та сімейного насильства.

Оксана Мельниченко – експертка з питань соціальної роботи, соціальної політики Міністерства соціальної політики України, залучений тренер НГО, директор Києво-Святошинського РЦСССДМ

На Тренінгу задіювались найгостріші питання цієї теми,а саме:

  • Актуалізація проблеми домашнього насильства. Міфи та реалії. Поняття та види насильства. Психологічні чинники, які впливають на виникнення насильства
  • Психологічні портрети жертви та кривдника. Цикл насильства.
  • Повноваження органів та установ щодо здійснення заходів з попередження домашнього та ґендерно зумовленого насильства та механізм їх взаємодії.
  • Умови проведення корекційної роботи з особами, які вчиняють насильство.
  • Практичне відпрацювання вправ і технік, що використовуються в роботі з кривдниками.
  • Технологія вирішення конфліктів.
  • Техніки невідкладної психологічної допомоги у випадку гострої реакції на стрес.

Будь – яку ситуацію можна виправити, головне не боятись зробити перший крок на зустріч вирішенню проблеми.

Тренінг був досить насиченим та інформативним. По завершенню всі учасники тренінгу отримали сертифікати.

 

 

Довідково: Нагадаємо, що 07 грудня 2017 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», розроблений Мінсоцполітики. Закон передбачає комплексний інтегрований підхід до боротьби з домашнім насильством і запроваджує спеціальні заходи протидії домашньому насильству, серед яких, зокрема, направлення кривдника на проходження спеціальної програми.

Програма для кривдника – комплекс заходів, що формується на основі результатів оцінки ризиків та спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, у тому числі до виховання дітей, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків.

Робота з особами, які вчиняють домашнє насильство, є невід’ємною складовою механізму протидії цьому явищу, оскільки проходження індивідуальної корекційної програми допоможе кривднику усвідомити власну протиправну поведінку, її негативні наслідки для членів родини та допоможе змінити ситуацію і налагодити гармонійні стосунки кривдника з членами власної сім’ї.

Програму для кривдника особа, яка вчиняє домашнє насильство, може відвідувати за власною ініціативою на добровільній основі. Законодавчо закріплена можливість добровільного проходження програми для кривдників є надзвичайно важливою, адже самостійне прийняття кривдником рішення про проходження програми свідчить про його усвідомлення проблеми і є першим кроком до її подолання. Як свідчить практика, ефективність і результативність корекційних програм для кривдників значною мірою залежить саме від усвідомлення ними необхідності зміни власної насильницької поведінки.

Також кривдник може бути направлений на проходження програми судом на строк від трьох місяців до одного року.

Відповідальними за виконання програм для кривдників є місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.

У разі неявки кривдника для проходження програми або ухилення від її проходження без поважних причин відповідний орган місцевої влади протягом трьох днів повинен поінформувати про це уповноважений підрозділ органів Національної поліції для вжиття заходів.

 

 

#РазомПротиНасильства .

Прикріплення: Картинка 1
Категорія: НОВИНИ | Переглядів: 298 | Додав: Irka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: