Головна » Файли » Напрямки роботи » ПС та ДБСТ

Матеріальна підтримка ВИХОВАНЦІВ ПРИЙОМНИХ СІМЕЙ ТА ДИТЯЧИХ БУДИНКІВ СІМЕЙНОГО ТИПУ
28.11.2012, 22:09

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, незалеж­но від форми влаштування мають право на користування єдиним квит­ком, який дає право на безкоштовний проїзд у громадському міському (приміському) транспорті, безоплатне відвідання кінотеатрів, ви­ставок, музеїв, спортивних споруд. Зразок і правила оформлення єди­ного квитка визначені інструкцією про виготовлення й правила корис­тування єдиним квитком для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, затвердженою наказом Міністерства освіти України у 1996 р. Оформлення та контроль за використанням єдиного квитка здійснюється відділами освіти.Діти-сироти мають право на отримання пенсії в разі втрати году­вальника, при цьому пенсія призначається незалежно від того, чи були діти на утриманні годувальника. Правила виплат поширюються на сім'ї годувальників, яких засвідчено у встановленому порядку безвісти від­сутніми (Закон України "Про пенсійне забезпечення", стаття 37).

На дітей, які втратили обох батьків, а також дітей померлої оди­нокої матері пенсія на кожну дитину не може бути меншою від двократ­ного розміру соціальної пенсії. Сім'ям, до складу яких входять діти, котрі втратили обох батьків, пенсія обчислюється із загальної суми за­робітку обох батьків (Закон України "Про пенсійне забезпечення", стаття 44). Соціальна пенсія призначається дітям у разі втрати годуваль­ника в розмірі 100 % мінімального розміру пенсії за віком.

Дітям, які перебувають на повному державному утриманні, випла­чується 50 % призначеної пенсії. У повному розмірі пенсія по втраті го­дувальника виплачується дітям, які перебувають на повному державному утриманні (Закон України "Про пенсійне забезпечення", стаття 39).

Проте при призначенні пенсій по втраті годувальника виникає проблема, пов'язана з тим, що з 01.01.2005 р. органи Пенсійного фонду України призначають пенсії по втраті годувальника лише тим дітям, батьки яких мали необхідний трудовий стаж, і не проводять розрахун­ки на тих дітей, померлі батьки яких не мали трудового стажу для приз­начення пенсії, або відсутні відомості про їхню трудову діяльність.

Щодо дітей, батьки яких позбавлені батьківських прав, то Сімей­ним кодексом України визначено обов'язок таких батьків утримувати дітей. Батьки, позбавлені батьківських прав, втрачають усі права, що ґрунтуються на факті спорідненості з дитиною, відносно якої вони по­збавлені прав, але в той же час вони не звільняються від обов'язку що­до утримання дітей (стаття 166).

Аліменти на утримання дітей призначаються судом у ході роз­гляду справи про позбавлення батьківських прав. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків про­житкового мінімуму для дитини. Відповідно, у тих випадках, коли стягнення аліментів у частковому відношенні до заробітку (доходу) неможливе або утруднене, аліменти можуть бути визначені у твердій грошовій сумі, що має сплачуватися щомісяця. Бать­ки, які сплачують аліменти на неповнолітніх дітей, можуть бути при­тягнуті до участі в додаткових витратах, викликаних винятковими обставинами (тяжка хвороба, каліцтво дитини та ін.).

У випадку, якщо розмір аліментів, визначений судом, є меншим за мінімальний розмір аліментів на одну дитину, то відповідно до закону дитині призначається державна допомога в розмірі різниці між визна­ченим розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Поряд із тим стягнення аліментів з батьків, позбавлених батьківсь­ких прав, є проблемним питанням. Враховуючи, що громадяни, позбав­лені батьківських прав, здебільшого не мають постійного місця роботи, ніде не працюють, ведуть аморальний спосіб життя, призначення судом аліментів на утримання дітей є безрезультатним. Немає дієвого механіз­му притягнення батьків, позбавлених батьківських прав, щодо мате­ріального забезпечення й утримання дитини, що унеможливлює дотри­мання вимог чинного законодавства.

Пенсія по втраті годувальника, аліменти на утримання дитини, державна допомога призначається дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, незалежно від форми влаштування дитини. У випадку перебування дитини в інтернатних закладах кошти перерахо­вуються на особистий рахунок дитини. Соціальні виплати на дітей, які перебувають під опікою, піклуванням, у прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу, витрачаються на забезпечення потреб дитини дорослими, які є законними представниками її інтересів. Контроль за використанням соціальних виплат, призначених на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на органи опіки та піклування.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 р. № 226 "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, які залишились без піклування батьків" дітям-сиротам і дітям, які залишились без піклу­вання батьків, після досягнення ними 18-річного віку виплачується од­норазова грошова допомога незалежно від форм їх влаштування. Поря­док надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення ними 18-річного віку за­тверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 р. „Мі; 823.  Розмір такої допомоги на одну дитину у 2006 р.  - 795 грн. Списки та повідомлення щодо отримання одноразової грошової допомо­ги складають служби у справах неповнолітніх, а виплата допомоги здійснюється відділами (управліннями) освіти.

Категорія: ПС та ДБСТ | Додав: Irka
Переглядів: 551 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: